• شماره تماس

    09161613203 - 06633437176 - 06633437177

  • آدرس

    خرم آباد-میدان امام-بلوار دکتر حسابی-نبش آرش یک -پلاک 2

مشاوره حقوقی با وکیل

سوال

با سلام و خسته نباشید: ۱- آیا بانک مجاز است بعد از اعلام کتبی خودِ بانک مبنی بر خروج از ضمانت فرد و جایگزینی فرد دیگری در پرونده تسهیلات بانکی( بانک حکمت ایرانیان) بعد از گذشت ۲ ماه نامه را کان لم یکن اعلام کرده و مجددا فرد قبلی را بدون اطلاع وارد ضمانت همان پرونده کند؟ اگر غیرقانونی است، جرم محسوب میشود یا تخلف؟ ۲- برای مسدود کردن حقوق ضامن در پرونده تسهیلات بانکی به حکم قضایی نیاز است؟ ۳-آیا بانک مجاز است کل حقوق و مزایای فرد ضامن را به مدت چندین ماه متوالی برداشت کند و حقوق ضامن صفر شود؟ اگر غیرقانونی است، جرم محسوب میشود یا تخلف؟ ۴- آیا بانک میتواند بعد از اعلام جعلی بودن برگه کسر از اقساط ضامن تسهیلات بانکی توسط قاضی و دستور بر امحاء این برگه در پرونده ضامن، اقساط معوق وام گیرنده را در فیش حقوقی ضامن کارمند درج و از آن کسر کند؟ اگر غیرقانونی است، جرم محسوب میشود یا تخلف؟ با تشکر فراوان

پاسخ

با سلام سوال اول- بعد از اعمال جانشینی ضامن ؛ فرد قبلی از قید ضمانت خارج و مسئولیتی در قبال وام ندارد. ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

سلام ایا فضای اضافی پارکینگ معلول جزو مشاعات است و یا در اختیار مالک واحد معلول است و امکان پارک دو ماشین رو داراست؟

پاسخ

با سلام براساس قانون تملک آپارتمانها و قانون ثبت فضای اختصاصی و مشاعی در سند مالکیت ذکر می شود ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

سلام و وقت شما وکیل محترم بخیر احتراما" باستحضار میرسانم بعد از صدور رای در شعبه حقوقی اصفهان به نفع اینجانب مبنی بر استرداد یک دستگاه لودر، خوانده با ارائه یک مبایعه نامه عادی، اقدام شکایت های متعدد حقوقی و کیفری بر علیه اینجانب از جمله ابطال سند و جعل و کلاهبرداری ، نزدیک به 2 سال اینجانب را صرف هزینه های سنگین دادرسی و کارشناسی و مشاوره مواجهه نموده خصوصا" اینکه در پرونده کیفری به دلیل محل تنظیم سنددر شهر تبریز بارها به تبریز رفت و آمد داشتم تا اینکه در مراحل دادسرا پرونده با قرار موقوفی تعقیب و منع تعقیب ، صادر و قطعیت یافته و همچنین دادگاه حقوقی نیز دعوی ابطال سند ایشان را رد کرده و دادگاه تجدید نظر نیز به نفع اینجانب رای استرداد را تائید نموده و با اقدامات انجام شده اکنون نظر کارشناس به جهت مبایعه نامه ارائه شده و مستمسک قرار گرفته بر جعلی بودن آن است ،،،،،؟!!!!!!!!!!!! خلاصه کلام اینکه اینجانب با ارائه یک مبایعه جعلی بیش از دوسال رفت و امد ونگرانی و عدم نتیجه شاکی در هیچ یک از پرونده ها چگونه و از چه طریقی میتوان خسارات وارده را از ایشان و وکیل ایشان مطالبه کنم؟

پاسخ

با سلام مطالبه خسارت بموجب مواد 1-2-3قانون مسئولیت مدنی و ماده 331قانون مدنی از باب تسبیب امکان دارد ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام چند روز پیش بنده بخاطر سبقت غیر مجاز اتوموبیل روبروییم و برای فرار از شاخ به شاخ شدن مجبور شدم که به سمت شونه خاکی حرکت کنم که متاسفانه به دلایل زیر دچار صانحه تصادف شدیدی شدم ..: فاصله بین شونه خاکی و اسفالت بیش از ۳۰ سنتیمتر بود (اختلاف ارتفاع داشت) جاده با جدول محصور شده بود و امکان فرار به خاکی نبود .... بدلایل بالا پس از اینکه اتوموبیلم به سمت راست متمایل شد و پس از افتادن در فرو رفتگی جاده برای کنترل و جلوگیری از برخورد با جدول کنار جاده سعی کردم به سمت چپ برگردم که متاسفانه کنترل ماشین از دستم خارج شد و با انحراف به چپ شدید و برخورد با یک اتوموبیل دیگر تصادف شدیدی صورت گرفت که به لطف خدا و دعای خیر پدر و مادرم به طرز معجزه اسایی از مرگ نجات پیدا کردم ... فارغ از آسیب شدید به ماشین و ضرر مالی بسیار این تصادف مشکلات روحی عدیده ای برای من و خانواده ام بوجود اورد در حدی که تا چند روزی حتی اعصاب رفتن به اداره محل کارم را هم نداشتم ..و گریه های دو دخترم بیشترین فشار روانی را به من و خانواده وارد کرده است. با ذکر توضیحات بالا از ایا بنده از نظر قانونی میتوانم از شهرداری و یک اداره که مسوول این جاده و حریم ان هستند شکایت کنم .. این جاده جاده شرکت فولاد خوزستان است و شهرداری منطقه با همکاری شرکت فولاد دست به تعمیرات و تغییرات در این جاده میزند ...

پاسخ

با سلام شما بعد از تصادف حتما به کروکی پلیس راهور نیاز دارید. و در این کروکی نحوه تصادف بیان می شود و مقصر ذکر می شود. اگر ارتفاع شانه خاکی علت تصادف بیان شود ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

سلام جناب دکتر بنده ملکی را معامله نمودم بخشی از ثمن معامله منوط به انتقال سند به اینجانب بود و سند ملک مذکور دفترچه ای است با توجه به اینکه طرح تفضیلی عقب نشینی شهرداری در سال ۸۵ ابلاغ شده است و صاحب ملک در سال ۸۷ سند دفترچه ای تهیه کرده است وقتی جهت انتقال سند به شهرداری مراجعه میکند ملک ۲۴ متر عقب نشینی دارد حال فروشنده نه فسخ میکند و نه تخفیف میدهد از لحاظ قانون حقی برای بنده هست.در ضمن بند معروف در مبایعه نامه ها که کلیه خیارات فسخ باطل است به جز تدلیس را متاسفانه امضا کرده ایم. ولی بنده تا ایشان به شهرداری مراجعه نمیکرد متوجه این مسئله نمیشدم چون وکالت نامه هم به ما ندادند و شهرداری فقط به صاحب ملک یا وکالت نامه داشتن استعلام و کارشناس میدهد آیا با توجه به بند ابطال کلیه خیارات میتوانم مغبون شدنم را با توجه به شرح حال اثبات کنم و فسخ نمایم یا تخفیف بگیرم. در ضمن در قولنامه نوشتیم ۲۰۰ متر ملک مسکونی ولی حالا شهرداری ۲۴ متر را عقب نشیمی میکند.و در مبایعه نامه اشاره ای به عقب نشینی و خسارت نشده است.با تشکر

پاسخ

با سلام و پوزش از تاخیر در پاسخ. معامله شما به ظاهر درست می باشد و آنچه که بیان می کنید تا مستند نباشد موثر نیست ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

سلام مزاحم شدم عرض کنم که اینجانب یه پولی از شرکتی طلب داشتم که دادگاه ما حدود دو سالی طول کشید و در مرحله تجدید نظر طرف من تقاضای سه کارشناسه کرد و از یکی از کارشناسان سو استفاده کرد و حکم رو برگردوندند توی اون مدت من درخواست بلوکه کردن مبلغ مورد دعوا رو در حسابشون داشتم که الان طرف من رفته رای گرفته که من خسارت زیان زمان خواب پولشون رو بدهم حال باید چکار کرد من حتی به دادستانی کارشناسان هم شکایت کردم ولی جوابی نگرفتم و توی این مملکت فکر میکنم آدم فقط باید محکومیت رو بپذیره و بس چون حق با کسی است که داره ظلم میکنه و صاف صاف داره میچرخه و حتی درخواست ضرر و زیان هم میده متاسفانه حتی نمیدونم میشه این مبلغ رو قسطی بدم یا نه چون من بازنشسته هستم و توانایی پرداخت یکجا رو ندارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ

با سلام در صورتی که ادعای طلب شما براساس اسناد رسمی لازم الاجرا و یا اسناد تجاری مثل چک و سفته باشد که بدون تودیع خسارت احتمالی اموال طرف مقابل را توقیف می کنند و در واقع یک امتیاز قانونی می باشد نمی تواند در صورت رد دعوی شما مطالبه تاخیر پول را بنماید. اما اگر دلیل طلب شما غیر سند رسمی و اسناد تجاری باشد. اولا باید خسارت احتمالی به دادگاه پرداخت کنید تا اموالش را توقیف کنند ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام..عرض ادب..پیرو سوال قبلی که درتاریخ 96/3/17زحمت جواب اون رو کشیدید.یه سوال مهمتر دارم اینجانب اوایل فروردین امسال دچار صانحه واژگونی اتومبیل شدم که این تصادف هم جرحی داشت هم فوتی(فوت جنین اخرهشت ماه همسرم)واسیب بدنی شامل شکستن استخوان ران و اسیب مغزی همسرم واسیب خواهرهمسرم..سوال من اینه که با توجه به اینکه اینجانب تنها 6ماه از اخذگواهینامه ام(شهریور95گواهینامه گرفتم)میگذره ایا ایا اینکه گفته میشه چون یکسال از تاریخ اخذگواهینامه نگذشته بیمه پس از پرداخت خسارت به شاکیها مبلغ پرداختی رو از من طلب میکنه صحت داره؟ایا برای این موضوع چنین قانونی هست؟یا امکان داره بخاطر همین موضوع بیمه نصف دیه جنین رو پرداخت کنه؟اصلا اینکه چه مدتی از اخذگواهینامه گذشته باشه در پراخت دیه توسط بیمه موثره؟ ضمنا حادثه در جاده خارج از شهر محل سکونت اتفاق افتاده..بازهم بخاطر دقت نظر و جوابهای کامل به سوالات از شما سپاسگذارم

پاسخ

با سلام در قانون بیمه اجباری واسیل نقلیه در صورت فقدان گواهینامه و یا عدم مطابقت گواهینامه با وسیله و یا داشتن زمان خاصی برای رانندگی در بیرون یا داخل شهر که همگی از شرایط گواهینامه های جدید هستند شرکت بیمه تمامی دیه را پرداخت می کند و یک درصد مبلغ دیه ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

باسلام در سال گذشته این حقیر و شرکا (عموها) با شرکت نفت بر سر عبور لوله نفت داخل زمینهای کشاورزی اختلاف پیدا کرده که بعد از چند بار جلسه با نمایندگان حقوقی نفت و نماینده فرمانداری به توافقی رسیدیم بنا بود زمین مارا به نرخ زمین مسکونی حساب کنند و کارشناسان کارشناسی کردن بدون اینکه مبلغ رو به ما اطلاع دهند و بعد از چند ماه چکها صادر شده که مبلغ پایینی زده بودن و ما چکها رو نگرفتیم حالا وسایل حفر کانال اورده و میگویند که ما زمین خریداری کردیم و باید لوله رو حتما داخل زمینها حفر کنیم بنظر شما ما چکار کنیم تا به حق و حقوق واقعی خود برسیم ایا ما میتوانیم اصلا زمین به شرکت نفت نفروشیم؟ متشکر

پاسخ

با سلام شما اگر توافق مکتوب نوشتید و براساس این توافقات شما حق اعتراض و طرح دعوی را از خود سلب کرده اید بهترین کار اینه که توافق نامه را به وکیلی نشان دهید تا شما را راهنمایی کن . و یا مانع شوید تا با طرح دعوی شرکت نفت از دادگاه بخواهید که توافق نامه و کارشناسی را بررسی کند که براساس اراضی مسکونی کارشناسی شده یا خیر. ...

مشاهده پاسخ کامل